לוגו קובי קלי

פשוט להבין ביטוח

ביטוח מנהלים או קרן פנסיה. פרק ד'

ביטוח מנהלים או קרן פנסיה פרק ד׳

שתפו:

להאזנה לפודקסט:

ביטוח מנהלים או קרן פנסיה. פרק ד'

הפרק הרביעי והאחרון בסדרה הוא סיכום של הנושאים שבהם עסקנו בשלושת הפרקים הראשונים. מלבד סיכום הדברים ניתן כללי אצבע פשוטים על מנת להתנהל נכון מול המוצרים שלכם.

ראשית, מה חשוב לבדוק כשניגשים לבחירת פנסיה? יש להיכנס לאתר פנסיה נט ולבחור קרן פנסיה חדשה ואת התקופה הרצויה. במהלך בחירתכם, חשוב לבחון את הפרמטרים הבאים:
1. תשואה במסלול ההשקעות שיש לכם. אם לא בחרתם – עקבו אחרי מסלולי ההשקעה לפי גיל.
2. איזון אקטוארי ייתן לכם מושג לגבי השאלה אם הקרן לוקחת או מחזירה עודפי כסף שנותרו לה (כמובן שנעדיף כמה שיותר). חשוב לשים לב לדמי הניהול שכל גוף מציע, ולברר זאת בקפידה מול איש המקצוע שעימו אתם יושבים.

אם אתם רווקים, אלמנים או גרושים, חשוב לבדוק שלא נוצר מצב שבו אתם משלמים על ביטוח שארים מבלי שקיים שאר שזכאי לקבל את הכסף. במקרה כזה, הביטוח לא ישלם את הסכום שהצטבר.

אם בידכם ביטוח מנהלים, אני ממליץ בחום לחזור ולהאזין בפרקים הקודמים לכל המידע המועבר בתחום. אם ביטוח המנהלים שלכם משנת 2013 ומטה – כדאי לשמור אותו, ולהחליט בהתאם לדור שבו אתם נמצאים האם לשלב אותו עם קרן פנסיה. אם יש לכם ביטוח למקרה מוות בתוך ביטוח המנהלים, מומלץ להוציאו החוצה, כלומר לרכוש אותו בחברת ביטוח באופן פרטי.

בסדרה זו הגשתי לכם ארבעה פרקים: בראשון התמקדתי במרכיב החיסכון (המונה של הנוסחה לפרישה) של המוצרים וכל מה שמשפיע עליו. בפרק השני התמקדתי  במרכיב המקדם המרה לקצבה וסקרתי את דורות ביטוחי המנהלים. בפרק השלישי עסקתי בביטוח עצמו – אובדן כושר עבודה ומקרה מוות והפרק הנוכחי, הרביעי, הוא סיכום כל מה שנאמר, לצד הענקת כלים פשוטים להתנהל עם המוצרים.

בכל שאלה שמתעוררת ניתן לפנות למייל שלי kobik@nova-ins.co.il או להשאיר פרטים בצרו קשר.

לחזרה לפרקים הקודמים בסדרה – לחצו כאן >> פרק אפרק ב, פרק ג'

***אין המידע המועבר בפרק זה תחליף לייעוץ עם בעל רישיון בתחום הפנסיה או עם בעל רישיון בתחום ניתוח תיקי השקעות***

קובי קלי

פנו אלי, וקבלו תשובות ברורות על כל מה שפחדתם לשאול

דילוג לתוכן