לוגו קובי קלי

פשוט להבין ביטוח

ביטוח מנהלים או קרן פנסיה – זאת השאלה. פרק א'

ביטוח מנהלים או קרן פנסיה א׳

שתפו:

להאזנה לפודקסט:

ביטוח מנהלים או קרן פנסיה – זאת השאלה. פרק א'

קיים שיח ציבורי רחב באשר לסוגיה מה יותר טוב, או נכון, עבורנו – ביטוח מנהלים או קרן פנסיה. מדובר בסוגיה מורכבת שהדיון בה – ובעיקר קבלת ההחלטה בנוגע אליה – מצריך התייחסות למשתנים ולדורות רבים.

בפרק זה אני מארח את אורי דאר, איש חינוך וחבר טוב שלי כבר 40 שנים. לאורי אין הבנה מעמיקה או מגע מקצועי עם הנושא הפנסיוני והפיננסי ודווקא בגלל זה היה חשוב לי להביא אותו – כמי שיוכל לשאול את השאלות במקומכם, המאזינים.

כמי שחוסכים במוצר פנסיוני (פנסיה או מנהלים) עיקר רצונכם הוא להגיע לחיסכון המקסימלי. על מנת להשיג מטרה זו יש להתחקות אחרי נהר הכסף הזורם לתוך החיסכון לפרישה שלכם. לנהר זה, שמזרים במהלך החיים מיליוני שקלים, יש יובלים המשפיעים רבות על החיסכון הסופי שלכם ולכן חשוב להבין כל אחד ואחד מהם במטרה להקטין ככל שניתן את השפעתם עלינו ואף לבטלה לחלוטין, במידת האפשר.

בסדרה זו ארבעה פרקים: בראשון אתמקד במרכיב החיסכון (המונה של הנוסחה לפרישה) של המוצרים וכל מה שמשפיע עליו. בפרק השני אתמקד במרכיב המקדם המרה לקצבה ואסקור את דורות ביטוחי המנהלים. לאחר מכן אתמקד בביטוח עצמו – אובדן כושר עבודה ומקרה מוות, ובפרק הרביעי אערוך סיכום לכל מה שעסקנו בו ואתן כלים פשוטים להתנהל עם המוצרים.

בכל שאלה שמתעוררת ניתן לפנות אל המייל שלי kobik@nova-ins.co.il או להשאיר פרטים בצרו קשר

***אין המידע המועבר בפרק זה תחליף לייעוץ עם בעל רישיון בתחום הפנסיה או עם בעל רישיון בתחום ניתי תיקי השקעות***

קובי קלי

פנו אלי, וקבלו תשובות ברורות על כל מה שפחדתם לשאול

דילוג לתוכן